top of page

Skatuvīte

   01.05.2018.

     Filma  ,,Bille’’

      21.aprīlī mēs – 6.b klase – kopā ar klases audzinātāju Silviju Ludženieci un sociālo pedagoģi Ilzi Biti devāmies uz grezno kinoteātri ,,Splendid Palace’’, lai noskatītos filmu ,,Bille’’, kas uzņemta pēc Vizmas Belševicas autobiogrāfiskā romāna ,,Bille’’ motīviem.

     Ienākot zālē, mēs ar interesi aplūkojām tās apgleznotos griestus un neparastās sienas, kas bija rotātas ar krāšņiem veidojumiem.

Filmā redzējām to, kā Sibilla Gūtmane devās ceļā uz Leiputriju, kā kopā ar Ausmu uzdzīvoja par tēva dotajiem diviem latiem, kā mācītājs viņu piemuļķoja un kā meitene sāka iet skolā. No visas sirds smējāmies, jo bija arī smieklīgi mirkļi, pārdzīvojām, kad Billes mamma, uzzinājusi, ka tēvs meitai iedevis divus latus, tik ļoti sadusmojās, ka iemeta papam saldējumu sejā.

    Pēc noskatīšanās klasē apspriedām gūtās atziņas. Mūsuprāt, vajag priecāties par dzīvi un arī negatīvajā saskatīt kaut ko pozitīvu, jo, lai gan Billes vecāki strīdējās  un viņiem bija daudz parādu pie Bānīša, meitenei bija draugi, talants un gudra galva. Vajag cienīt to, kas tev ir dots, nevis bēdāties un skumt par to, kā nav, jo ir pasaulē cilvēki, kam klājas grūtāk. Jātic brīnumiem pat grūtās situācijās, jo tad tie agri vai vēlu piepildīsies.

     Tās ir tikai dažas atziņas, kuras var gūt, skatoties šo filmu, tāpēc mēs aicinām aiziet un noskatīties „Billi”, un varbūt jums izdosies gūt kādu jaunu atziņu.

 

                                                           Kristīne Jirgena, 6.b

 

03.04.2017.

   Izrāde "Gaisma tualetē"

     31.martā vecāko klašu skolēnu grupa (9.m, 10.a, 12.a kl. skolēni) apmeklēja Dramaturgu teātra izrādi „Gaisma tualetē” (Hermaņa Paukša un Andra Zeibota luga, Dramaturgu teātra 14. studijas audzēkņu diplomdarba izrāde režisora A. Zeibota iestudējumā).

      Melnā komēdija ar provokatīvo nosaukumu stāsta par sabiedriskajiem procesiem, kuros atklājas negatīvas tendences - pozitīvisma maskas, optimistisko saukļu ēnas puses, manipulācijas tehnikas, melīgi ideāli.

      Pēc izrādes noskatīšanās  skolēni atzina, ka tā bija interesanta un pārsteidzoša, netrūka pārspīlējumu un ironisku atziņu. Iespējams, vārdi "Uz saulaino tāli!" izrādes apmeklētājiem turpmāk saistīsies nevis ar V.Plūdoņa zināmo poēmu, bet izglītības un zinātņu ministra vietnieces Dzērves spilgtāko saukli.

      Lai arī turpmāk skolēni ir aktīvi kultūras dzīves dalībnieki!

 

                    Mākslas jomas vadītāja Anitra Līkanse

 

    24.03.2017. 

   Animācijas filma “Balerīna”

     Iesaku noskatīties animācijas filmu “Balerīna”. Rudmataina meitene Felīsija kopā ar savu jautro draugu Viktoru bēg no bērnunama, lai piepildītu savus sapņus. Felīsija vēlas kļūt par dejotāju, bet Viktors par pasaulslavenu izgudrotāju.

     Parīzē viņu ceļi šķiras. Felīsija dodas meklēt deju skolu, bet Viktors iekāpj karietē un brauc meklēt darbu. Felīsija ātri vien atrod deju skolu, bet, tikko viņa ienāk pa durvīm, viņu sagrābj sargs, draudēdams ar policiju. Par laimi, tieši šajā brīdī ierodas apkopēja Odeta un izglābj Felīsiju. Meitene seko Odetai uz nejaukās misis Leo namu, kur viņa palīdz spodrināt kāpnes. To darot, meitene dzird, ka no kādas istabas skan mūzika. Felīsija, ziņkāres dzīta, dodas iekšā un sastopas aci pret aci ar Kamillu Leo, kas neizskatās pārāk priecīga, ieraugot Felīsiju, tāpēc nolamā meiteni par sīko žurku, atņem viņai mūzikas lādīti un izmet to pa logu. Felīsija nolemj atriebties. Kad Kamillai pienāk vēstule no deju skolas, Felīsija to paņem un dodas uz skolu Kamillas vietā. Diemžēl viņu ātri vien atmasko, jo kādu dienu deju zālē Felīsiju sagaida nepatīkams pārsteigums – Kamilla un viņas mamma. Tad skolotājs paziņo, ka gan Felīsija, gan Kamilla varēs apmeklēt deju skolu līdz atlasei, kurā noskaidrosies, kura no meitenēm ir cienīga dejot Klāras partiju kopā ar slaveno beletdejotāju Rossitu Mauri baletā “Riekstkodis”. Tā, kura zaudēs, pametīs skolu uz visiem laikiem. Vai Felīsijai izdosies uzvarēt atlasē?

     Filma māca, ka vajag darīt tikai to, ko patiešām vēlies, un, lai piepildītu sapni, ir jācenšas.

                                                                  Kristīne Jirgena, 5.b

 

 

 06.11.2016.

                 

   „Visām pelēm garšo siers”

 

     Iesaku noskatīties Valmieras Drāmas teātra izrādi „Visām pelēm garšo siers”, jo no tās var daudz ko iemācīties. Sameklē, kas tev kopīgs ar citiem, un nevajadzēs strīdēties.

      Man ļoti patika izrāde.

                                                                                       Kristīne, 5.b

 

     Es ieteiktu noskatīties VDT izrādi “Visām pelēm garšo siers”, jo tā parādīja, ka visiem cilvēkiem ir kaut kas kopīgs.

Man patika dekorācijas un tas, ka beigās visi skatītāji tika cienāti ar pienu „Rasēns”.

                                                                                     Viktorija, 5.b

 

     Es ieteiktu noskatīties šo izrādi, jo Muris Buris pateica, ka jāatrod kaut kas kopīgs, tad nevajadzēs strīdēties.

                                                                                     Megija, 5.b

     Man ļoti patika lielās piena pakas, kurās mazās peles dzīvoja.

                                                                                         Laura, 5.b

bottom of page