top of page

   

   05.11.2017.

 

    6.b klases skolēnu domas par SĀS

     19.oktobrī mēs kopā ar klases audzinātāju Silviju Ludženieci un krievu valodas skolotāju Diānu Gončariku projekta ,,Skola ārpus skolas’’ ietvaros staigājām pa Vecrīgu un, bruņojušies ar fotokamerām, pētījām vēsturiskas būves.

     Apskatījām Zviedru vārtus, Pulvertorni, Latvijas Bankas namu, Rīgas pili, Latvijas Nacionālo teātri un Saeimas ēku.

     Lielākajai daļai meiteņu patika fotografēties pie apskates objektiem un aplūkot uzņēmtos attēlus. Dažiem šķita, ka šis projekts bija daudz labāks nekā iepriekšējie un, viņuprāt, vienīgais mīnuss bija aukstais laiks. Citi jutās vīlušies, ka pasākums tik ātri beidzās, jo bija aizrāvušies ar vecpilsētas namu aplūkošanu.

     Mums ļoti patika šis projekts, jo bija iespēja apskatīt interesantas un vēsturiskas celtnes, kas bija izgreznotas ar neparastiem veidojumiem, piemēram, virs ieejas Latvijas Bankā slējās divi eleganti pūķi, kā arī bijām sajūsmināti par atļauju  kioskā ,,Narvesen’’ nopirkt uzkodas.

     Ar interesi gaidām nākamo SĀS projektu.

                                                                        Kristīne Jirgena, 6.b

 

29.10.2017.

       

    SĀS dienā

 

     12.a klase kopā ar skolotāju Ingūnu Markūnu SĀS dienā devās uz Zinātnes centru ,,Tehnoannas pagrabi”, kas piedāvā saviem apmeklētājiem interaktīvu ceļojumu sajūtu pasaulē. Zinātnes centrā ir interesanti eksponāti, kas apvieno mākslu, zinātni un rotaļlietu pasauli. Te ir skatāmas kustīgas koka rotaļlietas. Kā ekskluzīvs eksponāts ir koka šūpuļzirgs pieaugušajiem. Citās ekspozīcijās atklājas fizikas, ķīmijas un medicīnas noslēpumi. Vēl citās varam iepazīt dabas parādības.

     Seanss Planetārijā bija kā izrāde, kas ļāva iepazīt daudz ko jaunu, ļauties mieram, meditācijai un zvaigznēm. Planetārijs – latīņu valodā ,,zvaigžņu novērotājs”. Tas ir projekcijas aparāts, ar kuru uz kupolveida ekrāna attēlota zvaigžņotās debess aina, spīdekļu kustība un astronomiskās parādības. Pirmais planetārijs konstruēts 1923.gadā Jēnā, bet pirmais atklātais 1925.gadā Minhenē.  Arī Latvijā 1964.gadā Republikāniskajā zinību namā (tagadējā Pareizticīgo katedrālē) tika uzstādīts Planetārija aparāts kupolam ar 16 m diametru.

     Interesanti bija doties melnajā jeb tumšajā tunelī un meklēt izeju labirintā zem Rīgas. Nokļuvām jaunu atklājumu un ilūziju. Bija dota iespēja braukt ar riteni, mīt pedāļus, kamēr gaiša top eglīte. Varēja iejusties arī  motociklista lomā.

Nokļūstot ,,garāžā”, tikām iepazīstināti ar ķīmijas eksperimentiem.

     Pašlaik ,,Tehnoannas pagrabi” piedāvā bērniem un jauniešiem radošu, brīvu un darbu motivējošu atmosfēru, iespēju iepazīt un atklāt, attīstīt pirkstu veiklību un prāta asumu. Te ir iespēja vērot zvaigžņu ceļus un iepazīt astronomijas noslēpumus.

     Tas ir pirmais interaktīvais zinātniskais centrs Baltijas valstīs. Izveidotas vairāk nekā 35 ekspozīcijas. Darbojas jau 22 gadus. Gadā to apmeklē apmēram 10 000 cilvēku.

      Ja kādam ir radusies interese, droši dodieties uz pagrabiem, kas nosaukti Annas vārdā, jo atrodas Annas ielā, netālu no Miera ielas kvartāla. Te varēsiet nokļūt zem Rīgas, izbaudīt izjūtas tunelī un greizajos spoguļos, aplūkot Daces Balodes gleznas, pārbaudīt savas 5 maņas, kāpt pa tīklu no pagraba, jāt ar koka zirgu, vērot optiskās ilūzijas un klausīties klasisko mūziku, jo, kā atzīst muzeja vadītājs Alvis Balodis, - tā ietekmē asociatīvo domāšanu.

       Izprast daudzus fizikas likumus palīdzēs ļoti vienkāršs izklāsts prasmīgu  vadītāju izskaidrojumā un demonstrējumā.

       Mūsu klase bija ļoti gandarīta un priecīga par šo SĀS dienu, jo visi eksakto zinātņu brīnumi tika rādīti ļoti vienkārši,  lektori bija jauni cilvēki, kas prata  sarežģītās zinātnes noslēpumus pavēstīt ar humoru un  saprotami.

      Gribas cerēt, ka arī pārējām klasēm šī diena bija izdevusies, aizraujoša un izziņas bagāta.

           

 

                                                                     Krista Leite, 12.a

bottom of page