top of page

 31.03.2018.

,,Sabrina – pusaugu burve.

Vai Bendžijs nav redzēts?’’

     Rejs Gartons ir dzimis 1962.gada 2.decembrī Redingā, Kalifornijā. Amerikāņu rakstnieks karjeru uzsāka ar pseidonīmu Džozefs Loks. Viņš ir labi pazīstams ar savu darbu šausmu fantastikā. Rejs Gartons ir uzrakstījis vairāk nekā sešdesmit grāmatu un 2006.gadā saņēmis Pasaules šausmu konvencijas balvu ,,Grandiozais meistars’’.

     Daiļdarbs stāsta par pusaugu burves Sabrinas Spelmenas krustmātes Hildas žagām un to radīto jucekli, kā arī centieniem visu vērst par labu. Kā izglābt valsts dibinātāju no motociklistu bandas?

     Sabrinas krustmāti Hildu nomoka žagas, jo viņa viesībās pārāk daudz sadzērās tēvoča Ruprehta brūvēto veneriešu medalu, kas viņai izraisa alerģiju, kurai mēdz būt visādas reakcijas. Tās nav parastas žagas, bet gan burvju. Ikreiz, kad krustmāte nožagojas kaut kur kaut kas samainās vietām, piemēram, ledusskapis pazūd, un tā vietā parādās melnraiba govs, dīvāns samainās ar dārza šūpolēm, un Sabrina saņem izsmalcinātas pusdienas – fazānu zem stikla vāka.

     Meiteni tas īpaši neuztrauc, bet tad nozūd viņas Amerikas vēstures grāmata, kas atvērta lappusē par Bendžaminu Franklinu, un tās vietā uz galda atrodas pats misters Franklins, kurš pirms mirkļa grasījies parakstīt Neatkarības deklarāciju 1776.gadā kontinentālajā kongresā Filadelfijā.

     Sabrina cenšas pieskatīt Bendžiju, uzdodot jautājumus, kuru atbildes derētu pierakstīt referātā, bet viņš aizbēg un sastop kaimiņa Snodgārsa kunga dēlu Todu jeb Āmriju, un kopā ar zēna motociklistu bandu ,,Pusnakts jātnieki’’ dodas baudīt 20. gadsimta priekšrocības, par kurām viņam nav bijis ne jausmas, kā arī viņš tiek pie skaista riņķa degunā un tetovējuma uz galvas.

     Pusaugu burve nezina, kā atrast un nosūtīt Bendžaminu Franklinu atpakaļ uz 1776. gadu.

    Vai Sabrinai izdosies atrast Bendžiju un nosūtīt viņu atpakaļ uz pagātni, lai izlabotu nākotni, kā arī vai krustmāte Hilda izveseļosies, pārstās žagoties un radīt haosu?

    Uzzināsi lasot!

    Galvenā varone ir neparastā un izpalīdzīgā pusaugu burve Sabrina, kura spēj tikt galā ar visām problēmām. Meitenei ir skaisti, gaiši mati un zilas acis. Sabrina ir pieklājīga, jo spēja uzturēt sarunu ar Bendžaminu Franklinu, neatlaidīga, jo turpināja kopā ar krustmāti Zeldu, pārvēršoties par visādiem briesmoņiem, mēģināt nobaidīt Hildu, lai viņa pārstātu žagoties, nesatricināma, jo nemaz nenobijās, kad meitenes pusdienas skolas kafejnīcā pārvērtās par fazānu zem stikla vāka.

     Man patika, ka Sabrina neatlaidīgi centās izārstēt krustmāti Hildu, bet nepatika, ka viņa atļāva Bendžaminam Franklinam aizmukt.

     Grāmatā nav ilustrāciju. Uz vāka redzama galvenā varone melnu džemperīti mugurā. Vāka autors ir Kristians Šics.

     Atziņa, kuru guvu pēc izlasīšanas, ir šāda – vajag klausīt vecākās māsas un izvairīties no lietām, kas tev izraisa alerģiju, pat ja tas ir tēvoča Ruprehta brūvētais veneriešu medalus.

Ja tev patīk smieties un lasīt par neiespējamo, kas izklausās tik īsts, šī grāmata ir tieši tev.

 

,,Sabrina – pusaugu burve.

Sadursme tirdzniecības centrā’’

     Diāna Dž. Galahere ir amerikāņu autore, kas dzimusi 1946. gada 14.martā Patersonā, Ņūdžersijā, Amerikas Savienotajās Valstīs. Tagad viņa dzīvo Floridā kopā ar savu vīru rakstnieku Martinu Burku.1988.gadā rakstniece ieguva ,,Hugo’’ balvu kategorijā ,,Labākais amatiermākslinieks’’.

     Daiļdarbs stāsta par gudrās un laipnās pusaugu burves Sabrinas Spelmenas piedzīvojumiem, cenšoties uzveikt savu ļauno māsīcu Taniju, kas ir pilntiesīga burve, nevis daļēji mirstīgā kā Sabrina, un pasargāt savus draugus Harviju Kinklu un Dženiju Kelliju.

     Kā visu paveikt bez krustmāšu palīdzības?

     Sabrinas seja staro laimē, jo viņai ir izdevies dabūt darbu modes preču salonā pie Obrijas Holkombas, kur tik ļoti vēlējās strādāt iedomīgā līdzjutēju komandas kapteine Libija Česlere. Par laimi, pusaugu burvei izdevās atklāt Libijas blēdību un viņu apmuļķot.

     Savā pirmajā darba dienā meitene domā, ka viss būs ideāli, un piesaista salonam daudz klientu ar nelielu burvju mākslas palīdzību, bet tad ierodas Libija ar draudzenēm Sisī un Džilu, kas cenšas panākt, lai Sabrinu atbrīvo no darba. Turklāt nez no kurienes uzrodas viņas ļaunā māsīca Tanija, kas piebur meitenei drausmīgu stostīšanās lēkmi un neveiklību.

     Atgriezusies mājās, Sabrina saprot, ka Tanija vēlas ar viņu cīnīties, lai pierādītu savu pārākumu, un šoreiz krustmātes Zelda un Hilda nespēs brāļameitai palīdzēt, jo Tanijas tēvs Kvints Džefrijs – vīrs, kurš nodedzināja Romu, tāpēc ka viņam palika garlaicīgi, – vēlas, lai meita iemācītos cienīt mirstīgos kopā ar sava vecuma burvi.

     Pats briesmīgākais ir tas, ka Tanija sadraudzējas ar Libiju, tas nozīmē, ka tagad ir divas personas, kas grib iznīcināt Sabrinu.

     Vai pusaugu burvei izdosies uzveikt Taniju, pasargāt savus mirstīgos draugus un nepazaudēt darbu modes preču salon

     Galvenā varone ir Vestbridžas vidusskolas skolniece, pusaugu burve Sabrina Spelmena, kura dzīvo Kolinsa ielas simt trīspadsmitajā namā kopā ar savām neparastajām

krustmātēm – gudro fiziķi Zeldu un jautrīti Hildu –, kā arī īgno, bet izpalīdzīgo birmiešu runci Salemu, kurš noburts par sodu tam, ka centās iekarot pasauli.

     Meitene ir apķērīga, jo ātri saprata, kā izveidot vairogu pret Tanijas neģēlīgajām burvestībām un kā viņu uzveikt, mērķtiecīga, jo sasniedza izvirzīto mērķi strādāt modes preču salonā, veikla, jo pacēla vairogu īstajā brīdī, lai Tanija pazustu viņas vietā.

     Sabrinai ir zilas acis, pusgari brūni mati, kuri vietām nokrāsoti blondi, žilbinošs smaids un niķīgs rādītājpirksts, kam patīk uz visu norādīt un raidīt burvestības uz visām debespusēm.

     Man patika, ka Sabrina tika pie kārotā darba un apmuļķoja Libiju, bet nepatika, ka viņa noticēja Tanijas nievājošajiem vārdiem.

     Grāmatā nav ilustrāciju. Uz vāka ir redzama galvenās varones fotogrāfija oranžu zvaigznīšu rāmītī. Vāka autors ir Kristians Šics.

     Atziņa, kuru guvu pēc izlasīšanas, ir šāda – nevajag gausties un baidīties, vajag piecelties un pārvarēt grūtības pašam, kā arī nevajag ticēt visam, ko par tevi saka, bet būt pašapzinīgai.

     Ja tevi sajūsmina pārdabiskas lietas ikdienas mērcē, šī grāmata ir tieši tev.

 

23.02.2018.

     ,,Sabrina, pusaugu burve’’

     Deivids Kodijs Veiss dzimis 1950. gadā ASV un ir amerikāņu komiksu autors un romānu rakstnieks, savukārt Bobija Dž. G. Veisa vairāk nekā 20 gadus bijusi ārštata autore. Viņi kopā ir sarakstījuši aptuveni 50 grāmatas (romānus, bilžu grāmatas, arī pužļveida), kā arī 150 komiksus un grafiskos romānus.

     Daiļdarbs stāsta par sešpadsmit gadus vecās burves Sabrinas Spelmenas piedzīvojumiem, cenšoties iedzīvoties Vestbridžas vidusskolā, panākt, lai simpātiskais puisis Hārvijs viņu pamana, un iemācīties valdīt pār savām burvju spējām.

     Kā iedzīvoties jaunajā skolā, ja pirmajā skolas dienā uzzini, ka esi burve un netīšām bioloģijas stundā liec atdzīvoties vardei un pārvērt līdzjutēju kapteini par ananasu.

     Meitenes sešpadsmitajā dzimšanas dienā krustmātes Hilda un Zelda  uzdāvina Sabrinai katlu un vecu burvestību grāmatu, atklājot briesmīgo patiesību, ka viņa ir ragana.

     Melnais runcis Salems sāk dot meitenei padomus, un jaunā burve sarunājas ar tēvu no grāmatas.

     Jaunie klasesbiedri Sabrinu sagaida nedraudzīgi, īpaši nejauka ir Libija – skolas populārākā meitene un līdzjutēju kapteine, bet, par laimi, viņai izdodas atrast kopīgu valodu ar gudrīti Dženiju un kautrīgo sportistu Hārviju.

     Tuvojas Ražas svētku dejas, un Sabrina cer, ka puisis viņu uzaicinās, bet ļaunā Libija uzaicina Hārviju pirmā, un sportists pieņem uzaicinājumu, jo nespēj saņemties, lai atteiktu.

     Ko darīs mazā raganiņa?

     Uzzināsi lasot!

     Galvenā varone ir pusaugu burve Sabrina. Viņa ir sešpadsmit gadus veca, gariem, brūniem matiem, zaļām acīm un šaudīgu pirkstu, kam patīk uz visu pēc kārtas norādīt un noburt. Meitene ir gudra, pelna labas atzīmes, ātri  apgūst burvju mākslu, bet neuzmanīga, jo reizēm kaut ko netīšām pārvērš.

     Man patika, ka Sabrina pārvērta Libiju par ananasu, bet nepatika tas, ka viņa sākumā neticēja, ka ir burve.

     Grāmatā nav ilustrāciju. Uz vāka ir redzama galvenā varone, tērpusies rozā kleitā, ar melno un iedomīgo kaķi Salemu pie kājām. Vāka autors ir Kristians Šics.

     Ja tev patīk burvestības, kas mijas ar ikdienišķo skolas dzīvi, šī grāmata ir tieši tev.

28.01.2018.

     ,,Padingtons 2. Filmas stāsts’’

     Grāmata stāsta par lācēna Padingtona piedzīvojumiem, cenšoties sagādāt lielisku dāvanu Lūsijas tantei simtajā dzimšanas dienā. Padingtons vēlas sagādāt tantei brīnišķīgu pārsteigumu. Grūbera kunga senlietu veikalā viņš atrod neparastu 3D efekta grāmatu par Londonu, kas, pēc lācīša domām, ir tieši kā radīta dāvanai.

     Lācēns tik ļoti aizraujas ar ideju, ka netīšām izstāsta par grāmatiņu ļaunajam aktierim Fēniksam Bjūkenenam, kurš izrāda par to lielu interesi, apvainojot zādzībā Padingtonu, kurš tiek nekavējoties apcietināts.

Kā rīkoties, ja tu, būdams pieklājīgs lācēns, pārpratuma pēc nokļūsti cietumā starp rūdītiem noziedzniekiem un kā pierādīt savu nevainību? Vajag būt jaukam un censties atrast draugus, kuriem var lūgt palīdzību.

     Cietumā lācītis iepazīstas ar krietniem vīriem, kas vēlas viņam palīdzēt.

     Brauni atklāj, ka zaglis ir Fēnikss, tikai viņiem trūkst tiešu pierādījumu.

     Vai viņiem izdosies panākt lācīša atbrīvošanu un vai Lūsijas tante saņems lielisku dāvanu no sava mīļā krustdēliņa simtajā dzimšanas dienā? Uzzināsi lasot.

     Man patika, ka Padingtonam izdevās sadraudzēties ar Portobello cietuma iemītniekiem, bet nepatika, ka viņš, neko ļaunu nenojauzdams, bija izstāstījis nežēlīgajam aktierim Fēniksam Bjūkenenam par Londonas pārsteigumu grāmatu.

     Atziņa, kuru guvu pēc izlasīšanas, ir šāda – nevajag bēdaties par likstām, jo katram mākonim ir zelta maliņa, vajag domāt pozitīvi.

     Ja esi dzīvnieku mīļotājs un tev patīk piedzīvojumi, tad šī grāmata ir tieši tev.

 

 

                                                          Kristīne Jirgena, 6.b

 

26.11.2017.

   ,,Grega dienasgrāmata 12. Laižamies!’’

     Es stāstīšu par Džefa Kinnija romānu ,,Grega dienasgrāmata 12. Laižamies!’’.

     Džefs Kinnijs ir uzaudzis Vašingtonā Kolumbijas apgabalā un 1995.gadā pārcēlies uz Jaunangliju. Tagad autors dzīvo Masačūsetsā kopā ar sievu un abiem dēliem, kur viņam pieder grāmatu veikals ,,An Unlikely Story’’.

     Grāmata stāsta par Grega un viņa ģimenes neparastajiem un reizēm smieklīgajiem piedzīvojumiem, pavadot Ziemassvētku brīvdienas ,,Koraļļu salas’’ kūrortā.

     Galvenais varonis ir laiskais un izdomas bagātais zēns Gregs Heflijs, kuram visu laiku neveicas. Gregs ir pusaudzis ar brūniem matiem un zilām acīm. Viņš ir attapīgs, nepaklausīgs, draudzīgs un dažreiz slinks. Man patika, ka zēns kopā ar viesmīli centās pieveikt milzīgo un melno zirnekli, kas bija uzradies vannasistabā, bet nepatika, ka Gregam neizdevās uz visiem laikiem atbrīvoties no briesmīgā radījuma.

     Hefliju ģimene Ziemassvētku brīvdienās brauc atvaļinājumā uz ,,Koraļļu salām’’ un cer lieliski atpūsties tropiskajā paradīzē.

     Diemžēl Grega vecākais brālis Rodriks gūst nopietnus saules apdegumus un tētis saindējas ar vietējo ūdeni. Savukārt Gregu vajā bailes atkal vannasistabā sastap milzīgo, melno zirnekli un jūrā iepazīties ar pasaulē indīgāko Kubo medūzu, kas spēj nonāvēt cilvēku 15 minūtēs, kā arī zēnam izraisa drebuļus savvaļas iguānas, kas labprāt peldas baseinos kopā ar apmeklētajiem.

     Vai Hefliju saimei izdosies par spīti visam pavadīt jaukas Ziemassvētku brīvdienas tropu paradīzē, uzzināsi lasot!

     Uz vāka ir attēlots galvenais varonis sēžam lidmašīnā. Grāmata ir bagātīgi ilustrēta ar melnbaltām ilustrācijām, kuras radījis pats autors.

    Atziņa, kuru guvu pēc izlasīšanas ir šāda - nekad nepadodies, jo tad tev viss izdosies.

    Iesaku izlasīt visiem Grega faniem, kā arī tiem, kas ir izlasījuši ,,Normena pasaules’’ grāmatas.

 

                                                       Kristīne Jirgena, 6.b

  16.10.2017.

   ,,Kaķis Stiķis sniedz ķepu palīgā’’

     Es pastāstīšu par Dženiferas Grejas grāmatu ,,Kaķis Stiķis sniedz ķepu palīgā’’.

     Dženifera Greja ir advokāte, tāpēc,  ieraugot kaķuzagli, redz viņam cauri. Autore dzīvo Londonā un Skotijā kopā ar vīru, četriem bērniem un draudzīgo, bet noslēpumaino kaķi Henriju.

     Grāmata stāsta par Stiķa neparastajiem un reizēm biedējošajiem piedzīvojumiem, cenšoties nosargāt Nebu-Mjau pilsētas dārgumus un pūloties uzveikt savu senci kaķu faraonu Gramatiķi Lielo.

     Problēma ir tāda, ka  ļaundari sāk sadarboties, lai nozagtu  senās piramīdas dārgumus.

     Galvenais varonis ir drosmīgais un veiklais policijas kaķseržants Kaķis Stiķis Gramatiķis. Stiķis ir skaists runcis ar brūnmelnsvītrotu kažociņu, robotu labās auss galiņu, baltām zeķītēm, smaragdzaļām acīm un sārtu kaklautu. Viņš ir godīgs, attapīgs un izpalīdzīgs. Man patika, ka runcis izglāba savu draudzeni Birmas kaķenīti Mimi, bet nepatika tas, ka kaķseržants ļāva kaķu faraonam sevi kontrolēt.

     Mantkārīgais Tofliju pāris uzzina, ka viņu sencis slavenais eģiptologs Hovards Toflijs reiz nozadzis ēģiptiešu grāmatu, kurā ir aprakstīts, kā atrast ceļu uz zudušo Nebu –Mjau, zelta kaķu pilsētu, kur ir piramīda, pilna ar dārgumiem. Eģiptologs  grāmatu ir paslēpis kriptā netālu no viņu villas un pēc tam ticis nolādēts ar faraona lāstu. 

     Neģēļi dodas pie maskēšanās meistares Žeņas Klobas, ļaunā nezvēra Rudā Cepuma un zaglīgajiem žagatēniem, lai lūgtu palīdzību. Noziedznieki sametas uz vienu roku, lai atriebtos Stiķim un viņa draugiem Čedaru ģimenei, bet viņi nenojauš, ka, lai atrastu pilsētu, viņiem vajadzīgs arī kāds Gramatiķa Lielā pēctecis ar robotu labās auss galiņu.

     Vai policijas kaķseržantam Stiķim izdosies nosargāt Nebu-Mjau pilsētu un tās dārgumus, uzzināsi lasot!

     Uz grāmatas vāka ir galvenā varoņa fotogrāfija un līdzās tai uz zila fona attēlota kaķu faraona statuja. Iekšpusē atrodamas melnbaltas ilustrācijas. Mākslinieks Marks Ekobs.

     Atziņa, kuru guvu pēc izlasīšanas, ir šāda – esi tu pats un neļauj nevienam sevi ietekmēt, pat ja tas ir kaķu faraons.

Iesaku izlasīt visiem, kuriem patīk stāsti par gudriem un drosmīgiem dzīvniekiem.

                                                             

Iesaka Kristīne
bottom of page